Babiogórski Park Narodowy

Babiogórski Park Narodowy – polski park narodowy utworzony w 1954 roku na terenie województwa krakowskiego. Znajduje się on w Polsce południowej, w powiecie suskim i nowotarskim przy granicy ze Słowacją.

Gorczański Park Narodowy

Gorczański Park Narodowy, utworzony w 1981 roku , obejmuje centralne pasmo Gorców, m.in. masywy Turbacza i Gorca.

Pieniński Park Narodowy

Pieniński Park Narodowy – jeden z 23 parków narodowych na terenie Polski, utworzony 1 czerwca 1932 r. jako pierwszy park narodowy w Polsce.

Tatrzański Park Narodowy

Utworzony z dniem 1 stycznia 1955 roku, jest jedyny w Polsce park o charakterze wysokogórskim. Swoim zasięgiem obejmuje całe znajdujące się w Polsce Tatry.
Można wyszczególnić w nim dwa obszary – Tatry Wysokie i Tatry Zachodnie. Te pierwsze, zbudowane są ze skał krystalicznych. Charakteryzują się bogactwem form polodowcowych – kotłów i jezior wysokogórskich.
Jego odpowiednikiem po stronie słowackiej jest TANAP.

Pieniński Park Narodowy - SK

PIENAP - Pieniński Park Narodowy – park narodowy położony w północnej części Słowacji, przy granicy z Polską. Jest to najmniejszy park narodowy na Słowacji. Piękny widok na Tatry!

Tatrzański Park Narodowy - SK

TANAP - Tatrzański Park Narodowy – słowacki odpowiednik polskiego Tatrzańskiego Parku Narodowego, powstały 1 stycznia 1949 r. Tatrzański Park Narodowy jest najstarszym parkiem narodowym na Słowacji.

Park Narodowy Słowacki Raj - SK

Park narodowy w grupie górskiej Słowacki Raj na Słowacji. Na terenie Parku istnieją liczne znakowane szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Najbardziej atrakcyjne trasy piesze biegną dnem tzw. roklin – wąskich wąwozów o wysokich ścianach, w których najtrudniejsze odcinki pokonuje się za pomocą sztucznych ułatwień w postaci metalowych lub drewnianych kładek, mostków i drabin (o wysokości do kilkunastu metrów).

Park Narodowy Niżne Tatry - SK

NAPANT - Park Narodowy „Niżne Tatry” – największy słowacki park narodowy obejmujący pasmo górskie Niżnych Tatr, pomiędzy Wagiem a Hronem.

PARKI NARODOWE

Kontakt


Zapraszamy na Podhale

Odwiedź nas, wypocznij, zaproś przyjaciół, zabierz ulubionego zwierzaka - czekamy na Ciebie.

Skontaktuj się z nami

Hotel CASA Nowy Targ - Zakopane
ul. Królowej Jadwigi 17
34-400 NOWY TARG


Tel. +48 18 266 61 11
+48 600 707 040
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz Hotel Casa Nowy Targ - Zakopane w serwisie mojekonferencje.pl

Odwiedź nas w mediach społecznościowych - zobacz co się dzieje na bieżąco!